juodas česnakas buvo įvardijamas kaip kitas didelis dalykas gurmaniškame kulinarijoje, todėl nesunku suprasti, kodėl. Dėl sodraus, saldaus skonio jis puikiai tinka prie mėsos, pavyzdžiui, jautienos, kiaulienos ir ėrienos, tačiau dėl švelnaus česnako kąsnio jis puikiai tinka ir kaip užkandis ar užkandis!

Kas yra juodasis česnakas?

Juodasis česnakas – gurmaniškas, neatrastas skonis, gaunamas be konservantų ir cheminių priedų, ilgai brandinant ir fermentuojant Lietuvoje užaugintus česnakus. Skirtingai nuo kitų rūšių česnakų, juodasis česnakas neturi aštraus aromato ar kąsnio – jis apibūdinamas kaip saldus, žemiškas ir subtilus. Valgyti šio tipo česnakus yra daug naudos, pavyzdžiui, gerėja virškinimas, širdies sveikata ir imuninės sistemos stiprinimas. Tai taip pat gali sumažinti cholesterolio kiekį ir sumažinti insulto ar kraujo krešulių riziką.

Juodojo česnako nauda

Be konservantų ar cheminių priedų auginamas juodasis česnakas turi daug naudos jūsų sveikatai. Jame gausu antioksidantų, priešuždegiminių medžiagų ir, kaip įrodyta, padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir sumažinti cholesterolio kiekį. Juodasis česnakas ne tik puikiai dera su beveik bet kuo, bet ir kaip natūralus vaistas nuo įprastų ligų, tokių kaip peršalimas ir gripas!

Kaip naudoti juodąjį česnaką gaminant maistą

Juodasis česnakas turi gilų, sodrų skonį, švelnų ir saldų. Jis gali būti naudojamas kaip vienas arba kaip ingredientas, suteikiantis tvirto skonio sriuboms, padažams ir mėsos patiekalams. Štai keletas receptų, kurie padės jums pradėti.

Skrudinti žiediniai kopūstai su juodųjų česnakų padažu: apkepkite žiedinių kopūstų žiedynus, kol suminkštės, apšlakstykite juodojo česnako padažu ir patiekite šiltus.