Усім добре відомо, що високопродуктивні тварини дуже чутливі до високих температур. Зовнішні температури повітря, вищі за 25 градусів Цельсія, можуть мати значний вплив на продуктивність і продуктивність тваринницьких ферм за рахунок зниження приросту і збільшення смертності тварин. У сучасних умовах глобального потепління проблеми охолодження та вентиляції в літню спеку будуть більш важливими, ніж необхідність обігріву в зимовий період.

Чому правильна вентиляція критично важлива?

Недостатнє або нерегулярне провітрювання ферм, пташників може стати причиною серйозних проблем:

  • підвищення вологості, воно провокує розвиток грибків та плісняви;
  • накопичення аміаку, яке шкодить дихальній системі тварин;
  • нестача кисню, негативно впливає на апетит, ріст та імунітет тварин;
  • розвиток інфекційних захворювань внаслідок поганого повітрообміну.

Найбільш чутливими до хвороб є курчата, поросята та телята. Навіть хороший корм і вода не допоможуть, якщо тварини дихають забрудненим повітрям.

Які вентиляційні системи підходять для ферм?

Сучасні вентиляційні системи бувають різних типів і підбираються в залежності від площі, виду тварин та умов утримання. Найпоширеніші:

  1. Природна вентиляція – забезпечується через відкриті вікна, витяжки та природний рух повітря. Найкраще підходить для невеликих ферм або тимчасових приміщень.
  2. Механічна вентиляція – застосовується на середніх і великих господарствах. Передбачає використання потужних вентиляторів, які примусово оновлюють повітря, підтримуючи оптимальну температуру та рівень вологості.
  3. Тунельна система – часто використовується в птахівництві. Повітря надходить з одного кінця приміщення й виходить через інший. Створюється сильний потік, що ефективно охолоджує повітря влітку.

Як осьові вентилятори покращують мікроклімат?

Осьові вентилятори вважають особливо ефективними серед промислових вентиляторів. Вони мають такі переваги:

  • висока продуктивність при низькому енергоспоживанні;
  • швидке видалення надлишкової вологи та тепла;
  • легкий монтаж та обслуговування;
  • можливість автоматичного керування залежно від температури та вологості.

Осьові вентилятори ідеально підходять як для тваринницьких комплексів, так і для великих пташників.

Поради щодо вибору вентиляційного обладнання

Системи вентиляції в тваринництві виконують важливу роль, тому до їхнього вибору потрібно підходити з особливою увагою. Обираючи обладнання вентиляторне, рекомендуємо враховувати такі чинники:

  1. Тип поголів’я – різні тварини мають різну чутливість до температури і вологості.
  2. Розміри ферми – якщо необхідно створити оптимальний мікроклімат у великому приміщенні, рекомендуємо вибрати циркуляційні вентилятори. Для оптимізації процесу можливо віддати перевагу автоматичним системам, а для невеликих ферм – припливні та витяжні.
  3. Кліматичні умови регіону – в регіонах з високою вологістю або спекою потрібна посилена вентиляція.
  4. Енергоефективність. Найбільш енергоефективні системи – автоматичні, оскільки вони дають змогу оптимізувати процес вентиляції з урахуванням усіх необхідних параметрів.

Також важливо регулярно обслуговувати вентилятори: чистити лопаті, перевіряти мотор, стежити за зносом деталей.

Правильна вентиляція повітря на тваринницькій фермі надає можливість створювати правильні умови для здоров’я тварин, збільшення ефективності виробництва. Належно організована вентиляція не тільки підтримує комфортну температуру, а й забезпечує свіже повітря, регулює вологість і виводить шкідливі гази, такі як аміак або вуглекислий газ.